مقالات سایت

« سایمنتولوژی » یا « ذهن - روانشناسی فراکل نگر » چند دهه ی قبل توسط اینجانب، نگارند، پایه گذاری شده و در دو دهه ی گذشته مراحل تجربی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است و در سال های اخیر، نام «سایمنتولوژی» بر آن نهاده و در محافل علمی معرفی شده است.
 
عاملی که باعث ایجاد این رشته شده است، برخورد اینجانب، بنیانگذار فرادرمانی و سایمنتولوژی، با واقعیت ها و حقایق هستی بود که از دوران طفولیت به شدت توجه مرا به خود جلب می کرد. تفکر نسبت به این که از کجا آمده ایم؟ چرا آمده ایم؟ و به کجا می رویم؟ خالق کیست؟ چرا خلق نموده است؟ و نتیجه این خلقت چیست؟ و این که انسان کیست؟ راه های نزدیکی و شناخت او کدام است؟ توان بالقوه ی او چگونه فعال می شود؟ تعریف زندگی و مرگ چیست؟ و....
 
در این رابطه اشتیاقی بیش از حد برای فهم جهان هستی و پی بردن به رمز و راز خلقت داشتم به طوری که این افکار لحظه ای مرا رها نمی کرد تا این که در دهم آبان سال 1357 هجری شمسی به یکباره با الهام ها و دریافت های ذهنی ام روبرو شدم که به دنبال آن زوایایی از هستی و انسان بر من آشکار شد.در نتیجه آن به این آگاهی رسیدم که بر جهان هستی، شعور و هوشمندی عظیمی حاکم است. این هوشمندی همانند یک « اینترنت کیهانی » همه ی اجزا و زیر مجموعه ی خود را تحت پوشش هوشمندانه ای قرار داده است.
 
این آگاهی نه تنها دربرگیرنده ی موضوعات نظری بود، بلکه اطلاعات کاربردی و دستورالعمل های نحوه ی استفاده و بهره برداری عملی از آن را نیز شامل می شد. نحوه استفاده از چنین اینترنتی، دستمایه ی بنیانگزاری طب های مکمل ایرانی (فرادرمانی و سایمنتولوژی) و چند رشته دیگر شد که در این جا صرفا سایمنتولوژی مورد بررسی قرار می گیرد. 
 
از جمله پیامد های چنین دریافتی تفکر « اینتریونیورسال » بود که نشان می داد انسان باید در سطح جهان هستی تفکر خود را معطوف سازد و از دیدگاه وسیع تری به زندگی نگاه کند و جایگاه ویژه ی خود را در آن پیدا نماید.
 
 
مقدمه کتاب سایمنتولوژی - جلد اول
تالیف استاد محمد علی طاهری

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Joomla Templates - by Joomlage.com